Dość powszechnie słyszy się negatywne opinie na temat stosowania konopi w kontekście produktywności w pracy jak i codziennym życiu. Podobno konopie rozleniwiają i służą tzw. nic nie robieniu. Czy to jest fakt? Jak myślicie?

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Stanowy w San Diego pokazują, że używanie konopi indyjskich przez pracowników po godzinach nie ma negatywnego wpływu na ich wydajność w czasie pracy.

Doktor Jeremy Bernerth, profesor zarządzania na Fowler College of Business na Uniwersytecie Stanowym w San Diego i współautor badania, zasugerował, że używanie konopi indyjskich po godzinach może w rzeczywistości podnieść poziom produktywności pracowników.

„Osoby decydujące się na spożycie konopi indyjskich po zakończeniu pracy mogą być w stanie odwrócić uwagę od stresujących problemów w pracy. Relaks wywołany dzięki marihuanie może pomóc pracownikom odzyskać energię zużytą w ciągu dnia, a po powrocie do pracy mogą wrócić z większą chęcią do działania! ”. – powiedział Bernerth w swoim oświadczeniu.

 

Jack Walker, profesor zarządzania w Raymond J. Harbert College of Business na Auburn University, dołączył do dr Bernerth w badaniu, które objęło 281 pracowników i ich bezpośrednich przełożonych. Badaniu poddano „zachowania obywatelskie” lub chęć pracowników do dobrowolnej pomocy firmie lub członkom ich zespołów. Badani zostali zapytani o częstotliwość i czas używania konopi indyjskich w odniesieniu do ich zmian w pracy. Menedżerowie zostali poproszeni o ocenę wykonywania zadań przez swoich podwładnych oraz ogólne zachowania społeczne jakie prezentowali. Okazało się, analiza nie wykazała żadnych negatywnych skutków używania konopi indyjskich przez pracowników po pracy. Jest to pierwsze od ok. 20 lat takie badanie, w którym przyjrzano się wpływowi marihuany na wydajność pracowników. Co więcej, o osób stosujących konopie zaobserwowano większą tolerancję na presję i stres w środowisku zawodowym, jak również otwartość do zmian i kreatywność.

Więcej szczegółów dotyczących tego eksperymentu można znaleźć na: „SDSU Professor Finds After-Hours Cannabis Use Has No Impact on Workplace Performance” https://business.sdsu.edu/about/news/articles/2020/07/sdsu-professor-cannabis-research-on-workplace-performance

 

Można zatem domniemywać, że zarzuty, jako, że marihuana rozleniwia są bezpodstawne J.