Każdy, kto choć trochę interesuje się konopiami zapewne słyszał o istnieniu wielu gatunków i podgatunków tej rośliny. Jest ich wiele i są stosowane w różnych celach od rekreacji po medyczne zastosowania. Czym one się od siebie tak naprawdę różnią? Jaka jest ich charakterystyka?

 

Postaramy się odkryć dla Was tę tajemnicę 😀

 

Kush, Haze i Skunk są trzema najważniejszymi genetycznymi podstawami większości współczesnych odmian konopi indyjskich. Te trzy fundamentalne szczepy reprezentują zupełnie różne linie genetyczne w rodzinie nasion konopi. Każdy ma swoją określoną specyfikę. Wszystkie, jednak są uwielbiane przez koneserów konopi. Przyjrzyjmy się im bliżej.

 

 

Kush

Korzenie odmiany Kush siegają aż Afganistanu, a sama nazwa pochodzi dokładnie od nazwy pasma górskiego Hindu Kush. Kush należy do podgatunku cannabis Indica. Są to zwykle silne, odporne na warunki zewnętrzne odmiany konopi, których okres kwotnienia jest stosunkowo krótki. Region Hindu Kush ma tendencję do produkcji odmian, które wymagają minimalnego wysiłku podczas uprawy.

Kush należy do tych „cięższych” odmian, co sprawia, że po zażyciu konopi daje się odczuć swego rodzaju ciężkość ciała. Odmianę tę stosuje się głównie w przemyśle farmaceutycznym do produkcji leków na bazie konopi.

Jednym z najbardziej legendarnych szczepów Kush jest legendarny OG Kush. Skrót OG jest przez wielu uważany za zwrot Ocean Grown, odniesienie do doskonałych warunków uprawy wzdłuż wybrzeża Kalifornii. OG Kush jest często uważany za najlepszą odmianę Kush, o intensywnym i przyjemnym haju.

Wiele odmian Kush zostało nagrodzonych na corocznym festiwalu marihuany – Cannabis Cup. Szczepy kush stanowią też podstawę genetyczną dla wielu legendarnych odmian jak White Widow czy AK-47.

Popularne odmiany z gatunku kush to:

  • OG Kush
  • Critical Kush
  • Lemon Kush

 

 

Haze

Odmiana Haze należy do podgatunku cannabis sativa, a jego historia rozpoczęła się w 1970 roku w Kaliforni. Współczesny świat konopi jest zdominowany przez odmiany, które mają w sobie pewną zawartość genetyki Haze. Szczep ten często kojarzy się z holenderskim hodowcą konopi, Nevillem, i jego słynną Haze Neville. „Braciom Haze” z Ameryki Północnej przypisuje się, także wprowadzenie genetyki Haze po wielu latach hodowli odmian Sativa.

Odmiany haze znane są ze swoich psychoaktywnych właściwości ze względu na wysoką zawartość THC i niską zawartość CBD.

Wadą czystych odmian Haze jest fakt, że potrzebują długiego czasu kwitnienia, często do 15 tygodni, a czasem dłużej. Dla niektórych hodowców jest to zbyt niewygodne i niepraktyczne. Jednakże, są plantatorzy, dla których wysoka jakość jest warta czekania na te wyjątkowe pąki. Aby skrócić długi okres kwitnienia, hodowcy często tworzą odmiany hybrydowe na bazie Haze, dzięki czemu szybciej zbierają swoje plony.

Jednakże czysta postać haze jest znana i ceniona przez konsumentów, głównie rekreacyjnych. Haj po jej zażyciu jest silny i szybki, powoduje przyjemne, euforyczne doznania, po których następuje wyraźne, podnoszące na duchu działanie Sativy. Charakteryzuje się świeżym i cytrusowym aromatem.

Popularne odmiany z gatunku haze to:

  • Amnesia Haze
  • Critical Haze
  • Lemon Haze

 

 

Skunk

Rodzina Skunk jest ściśle związana z Samem Skunkmanem i Sacred Seed Co. Była to znana, kalifornijska grupa hodowców konopi z 70-tych, która po raz pierwszy połączyła szczepy Skunk z innymi, mniej intensywnymi odmianami. Krzyżówki te znane były z łatwej uprawy.

Szczep ten został następne znacząco rozwinięty przez holenderskich plantatorów i w dużym skrócie jest mieszanką odmian Sativa i Indica.

Zażywanie Skunka gwarantuje cudownie przyjemne doznania, zapewnia euforyczny haj, który wywołuje na twarzy ogromny uśmiech zadowolenia. Odmiana ta znana jest także z długotrwałego efektu.

W przeciwieństwie do rodziny Haze, Skunk potrzebuje mniej czasu podczas kwitnienia i jest stosunkowo łatwa w uprawie.

Popularne odmiany z gatunku skunk to:

  • Silver Haze
  • Orange Bud
  • Skunk #11
  • Euforia

 

 

Naturalnie wszystkie opisane powyżej odmiany nie są w Polsce legalnie dostępne a ich stosowanie jest zabronione poza leczeniem przepisanym przez lekarza specjalistę.

W Polsce są dostępne i legalne odmiany suszu zawierające THC w ilości nie przekraczającej 0,2% a charakteryzujące się dużą ilością CBD.

 

Zapoznaj się z naszą ofertą suszu pod linkiem: https://medimary.pl/susz-cbd/